سفرنامه
0

آشنایی با علم انرژی درمانی به زبان ساده

انرژی درمانی چیست؟

انرژی درمانی، نیروهایی را بیدار می‌کند که انعطاف‌پذیری، شادی، شور و اشتیاق را به زندگی و سرزندگی بیشتری را برای بدن، ذهن و روح به ارمغان می‌آورد. تعادل انرژی منجر به تعادل شیمیایی بدن می شود، هورمون‌ها را تنظیم می‌کند، کمک می‌کند احساس بهتری داشته باشید و بهتر فکر کنید.

انرژی درمانی می تواند به درمان اضطراب مردان و یا درمان اضطراب در زنان کمک زیادی کند. اما کاربردهای دیگری هم دارد.

این راه به عنوان مسیر توسعه آینده نامیده شده‌است، اما قدرت می‌دهد که با چالش‌های قرن بیست و یکم سازگار شوید و در آن‌ها رشد کنید. آنطور که در ویکی پدیای فارسی هم میخوانیم: پرانیک درمانی از انرژی‌درمانی یکی از شاخه‌های پزشکی جایگزین است که مرکز ملی پزشکی مکمل و جایگزین ایالات متحده آن را به رسمیت می‌شناسد. روش‌های گوناگون انرژی‌درمانی در فلسفه، رویکرد و ریشه‌شان تفاوت‌های زیادی با هم دارند. مرکز ملی پزشکی مکمل و جایگزین آمریکا انرژی‌درمانی را به دو دسته کلی تقسیم می‌کند. درمان‌هایی که بر اساس نوعی انرژی هستند که به‌طور علمی تأیید نشده‌اند، و درمان‌هایی که برپایه نوع شناخته‌شده‌ای از انرژی مانند انرژی الکترومغناطیسی هستند. در آمریکا، برخی از دستگاه‌های مربوط به انرژی‌درمانی به خاطر تبلیغات کلاه‌بردارانه غیرقانونی اعلام شده‌اند. در حال حاضر درمانگری از طریق انرژی درمانی در ایران نیز ممنوع است.

دقت کنید در حال حاضر (سال ۲۰۱۹) حتی کوچکترین تاثیر انرژی درمانی بر انسان از نظر علمی ثابت نشده است! ولی می تواند با کمک تلقین به افراد به آنها کمک کند.

تعاریف پزشکی انرژی:

تعریف مغز راست: ” انرژی جادوی بدن است! در واقع نیروی زندگی است. آن را سالم نگه ‌دارید تا به سالم ماندن شما کمک کند. اگر بیمار و یا غمگین هستید، با جابه‌جایی انرژی‌ها احساس خوبی پیدا خواهید کرد. توجه به انرژی‌های نامرئی باعث می‌شود قلب بیدار بماند و سلول ها بهتر عمل کنند “! – Donna Eden

تعریف مغز چپ: ” طب سنتی، روی بیو‌شیمی سلول‌ها، بافت ها و ارگان‌ها تمرکز می‌کند. در حالی که انرژی درمانی، بر حوزه‌های انرژی بدن متمرکز است که رشد و ترمیم سلول‌ها، بافت و ارگان‌ها را سازماندهی و کنترل می‌کند. تغییر الگوی انرژی های ضعیف ممکن است موثرترین راه برای بهبود نشاط اندام‌ها، سلول‌ها و روان باشد.”- David Feinstein, Ph.D.

چهار سوال درباره ی انرژی درمانی

۱- انرژی درمانی چگونه بکار گرفته می شود؟

انرژی درمانی از تکنیک های باستانی مانند طب سوزنی، یوگا، kinesiology و چی گونگ استفاده می کند. جریان، تعادل و هماهنگی در سیستم انرژی با ضربه زدن، ماساژ دادن، فشار دادن، چرخاندن و یا اتصال نقاط خاص انرژی بر روی بدن، یا با گردش دست بر روی پوست در مسیرهای خاص انرژی و با تمرکز روی ذهن برای به حرکت درآوردن انرژی های مثبت محیط پیرامون، بازسازی و حفظ می شود.

C:UsersDaneiDesktopaxe chaman2.jpg 

Donna در حال انرژی دادن به جلوی سر

۲- انرژی درمانی چگونه کار می کند؟

در انرژی درمانی، از انرژی به عنوان نیروی حیاتی، زنده و متحرک صحبت می کنند که بخش اعظمی از سلامت و شادی را تامین می کند. بدن انسان برای حفظ سلامت و پویایی به انرژی نیاز دارد برای:

  • حرکت و فضا برای ادامه حرکت- انرژی ممکن است به خاطر وجود سموم، انقباض عضلات، استرس های طولانی و تداخل با دیگر انرژی ها مسدود شود.
  • حرکت با الگوهای خاص – به طور کلی انرژی با ساختارهای فیزیکی و توابعی که از آن پشتیبانی کرده و آن را به حرکت در می آورد، هماهنگی دارد. جریان انرژی به صورت زیر عمل می کند.
  • عبور از تمام سطوح- انرژی قادر است در تمام سطوح، از یک سطح کوچک از دی ان ای دو رشته ای به سطح بزرگی از نیمکره چپ مغز که مسئول کنترل کارهای سمت راست بدن است فرستاده شود یا بالعکس. از نیمکره راست مغز به سمت چپ بدن امتداد پیدا کند.
  • حفظ تعادل با انرژی های دیگر – انرژی ممکن است تعادل طبیعی خود را به دلیل استرس طولانی مدت و یا شرایط دیگر از دست بدهد.
  • بالعکس، زمانی که بدن سالم نیست، اختلالات مربوط به انرژی آن را می‌توان شناسایی و درمان کرد.

منبع: وبسایت هنرفردی

(رپرتاژ آگهی)

 

 

 

نظرات کاربران

از درج نظرات توهین آمیز و یا حاوی لینک های تبلیغاتی جلوگیری خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *