سفرنامه

بایدها و نبایدهای سفر به ابوظبی

ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی مسیری طولانی را پیموده است تا از یک دهکده کوچک ماهیگیری مبدل به یک مرکز فرهنگی,دولتی و اداری, تجاری ,ورزشی و استراحت و سرگرمی گردد.

ابوظبی گرچه به اندازه خواهرخوانده اش دوبی مشهور نیست ولی بسرعت در حال تبدیل به یک مقصد گردشگری بین المللی نوظهور میباشد.

امارات متحده عربی تلاشهای بسیاری برای سرمایه گذاری در بخش تجاری و گردشگری برای افزایش میزان ورود گردشگران انجام داده است. در حالیکه تصور میشد در ابوظبی به جز آفتاب و ماسه و مراکز خرید چیز دیگری نداشته باشد ولی پایتخت امارات متحده عربی در حال حاضر به دلیل جاذبه های فرهنگی , معماری شگفت انگیز,سرگرمی ها و رستوران های مجلل, هتل های لوکس و  رویداد های جهانی ورزشی و فرهنگی محبوبیت یافته است.

این شهر همچنین بدلیل داشتن فضایی صمیمی و آرامش بخش بعنوان یک مقصد جدید گردشگری سلامت شناخته شده ودر حال جذب گردشگرانی است که مبالغ کلانی صرف درمان و سلامتی شان  می نمایند.

اگر به فکر گذرندان تعطیلات خود در ابوظبی هستید لطفا بخاطر داشته باشید که اگرچه ابوظبی شهری آزاد و بسیار مدرن و از لحاظ اجتماعی  منعطف میباشد ولی در عین حال ممکن است دارای محدودیت های سختگیرانه تری نسبت به سایر مناطق باشد.

فرهنگ غنی این شهر ریشه عمیقی در باورها و سنت های دینی و مذهبی دارد. در طول مدت اقامت تان در ابوظبی در مواجهه با مردم محلی و سایر گردشگران  باید از لحاظ فرهنگی هوشیار و حساس باشید.همیشه و در همه حال به فرهنگ دیگران احترام گذاشته و در این خصوص مسولیت پذیر باشید.

برای اینکه تا حد ممکن سفری لذت بخش و بدور از دردسر داشته باشید فهرستی از مواردی را آماده کردیم تا  قبل از اینکه چمدانتان را ببندید وبا پرواز بعدی به سوی ابوظبی پرواز کنید از آنها  اطلاع داشته باشید.

باید ها و نبایدهای سفر به ابوظبی

کارهایی که باید انجام داد

1-لباس مناسب بپوشید.زمانیکه در حال گشت و گذار و بازدید از جاذبه های ابوظبی هستید لباس شما نباید بدن نما و یا حاوی تصاویر عاشقانه بوده و یا حاوی متن ها و نوشته هایی باشد که ممکن است  منجر به سوتفاهم در خصوص اهانت به مردم محلی یا حاکمان دولتی  شود.

  داشتن لباسهایی با پوشش زانو و شانه الزامی بوده و پوشیدن لباس شنا دراستخر یا سواحل مجاز است ولی عریان شدن ممنوع است.

2-اسناد و مدارک مهم سفرتان را همیشه به همراه داشته باشید.سایر اشیای قیمتی و ارزشمند خود را در صندوق امانت هتل گذاشته و با حداقل جواهرات زینتی بیرون بروید.

3- قبل از رسیدن به مقصد آدرس و شماره تلفن  سفارت و کنسولگری را یاداشت و بهمراه داشته باشید.

4-با دقت رانندگی کرده و قوانین راهنمایی و رانندگی را کاملا رعایت نمایید.امارات جرایم سنگینی را برای رانندگان متخلف در نظر گرفته است. عبور عابرین از محلهای غیر مجاز, تخلف  محسوب شده و غیر قانونی میباشد.

5- به دین اسلام و آئین های مذهبی مسلمانان احترام قائل شوید. مسلمانان در طی روز پنج بار نماز میخوانند و شما باید احترام آنها را نگه دارید. افراد غیر مسلمان باید از لمس و  دست زدن به قرآن اجتناب نمایند.

6-از خودتان در مقابل آفتاب سوختگی بویژه در ایام فوق العاده گرم سال- مابین ماه های می تا آگوست- محافظت کنید.دائما آب کافی بنوشید و لباسهای خنک بپوشید. استفاده از کرم یا لوسیون ضد آفتاب را در مواقعی که بیرون میروید فراموش نکنید.

7-تا جایی که میتوانید از جاذبه های فراوان گردشگری ابوظبی و تجربه فرهنگ محلی استفاده کنید.

کارهایی که نباید انجام داد

1- برای جلوگیری از جریمه شدن اگر گواهینامه رانندگی بین المللی ندارید و یا زمان آن منقضی شده هرگز رانندگی نکنید.

2- تحت هیچ شرایطی اقدام به مصرف ,توزیع و یا نگهداری مواد مخدر و داروهای روان گردان نکنید.قوانین ابوظبی در این خصوص بشدت سخت گیرانه هستند.

مصرف و نگهداری مواد مخدر مجازات زندان داشته و مجازات توزیع و فروش مواد مخدر حبس ابد میباشد. همچنین نگهداری برخی داروهای پزشکی نیز ممنوع بود و یا دارای محدودیتهای خاصی میباشد.برای اطمینان فهرستی از داروهای مجاز را از طریق سفارت امارات یا نزدیکترین کنسولگری در کشور خود تهیه نمایید.

3-رانندگی پس از مصرف نوشیدنی های الکلی کاملا ممنوع بوده و ما تاکید زیادی روی این قضیه نداریم چون نه تنها مصرف الکل حتی بمیزان یک قطره در اینجا ممنوع است بلکه حمل و نگهداری آن هم ممنوع بوده و در هر حالت مجازات زندان در پی دارد.

4- هرگز در محیط های عمومی الکل ننوشید و یا با حالت مستی در ملا عام ظاهر نشوید. چنانچه بالای 21 سال داشته باشید نوشیدنی های الکلی در کافه ها یا رستورانهای خاصی که دارای مجوز هستند قابل تهیه میباشند  ولی توجه داشته باشید فروش نوشیدنی های الکلی بطور کلی به گردشگران ممنوع بوده و فقط به افراد مقیم غیر مسلمان در این شهر مجوز خاصی برای تهیه مشروبات الکلی و مصرف آن در مکانهای خاص و یا درمنزل شخصی داده شده است.

5-هرگز از ساختمان های اداری و غریبه ها و مخصوصا خانمها عکس نگیرید. عکاسی در امارات کاری غیرقانونی نیست ولی شما فقط مجاز به عکاسی از جاذبه های گردشگری ,خود و خانواده تان هستید.

6-هرگز در محیط های عمومی نرقصید و یا اقدام به انجام خودنمایی از طریق کارهای خلاف قانون و یا توهین های کلامی و رفتاری نکنید.شوخی هایی مثل هل دادن دوستان ویا کول سواری در محیط های عمومی هم ممنوع است.

7-حتی اگر بالای 18 سال هم باشید هرگز در محیط های اداری دولتی و اماکن عمومی سیگار نکشید. استعمال سیگار فقط دراماکن تعیین شده مجاز میباشد.

8-از تماس و ارتباط با افرادی که نمیشناسید و یا دارای رفتارهای خارج از عرف هستند خودداری نمایید . این مساله در مورد ارتباط با افراد خارجی  اعم از زوجین یا افراد مجرد هم صادق است. برای مثال ممکن است شما  در حین سفرتان با برخی افراد  که دارای تمایلات همجنس گرایی هستند  برخورد نمایید. آگاه باشید که مواردی همچون اشاره مستقیم به زنان و یا خیره شدن به زنان ,لمس و یا چسبیدن به افراد مجازاتی سنگینی از جریمهای سنگین مالی تا حبس و تبعید را در پی دارد.

9-  حتی اگر در هتل یا استراحتگاهی موقت هم اقامت داشته باشید هرگونه رابطه  زناشویی خارج از ازدواج در ابوظبی امری غیرقانونی تلقی میشود. براساس قوانین موجود حاملگی خارج از روابط زناشویی منجر به صدور حکم زندان برای شما وطرف مقابل خواهد شد.

10-بروز هرگونه رفتارهای همجسنگرایانه  حتی در نحوه لباس پوشیدن در امارات متحده عربی ممنوع بوده و مجازات سنگین جرایم نقدی,تبعید و زندان را بدنبال خواهد داشت.

11- هرگز بدون ویزای کاری در ابوظبی کار نکنید. زیرا که عواقب سنگینی در این خصوص متوجه متخلفین میباشد.

12- هیچ گاه از غریبه ها خوراکی و آشامیدنی قبول نکنید و همواره از خودتان در مقابل آسیبهای احتمالی مراقبت نمایید.

نویسنده : Brendelyn Balaga/ ترجمه: سایت سفرنامه

منبع : www.travezl.com

نظرات کاربران

از درج نظرات توهین آمیز و یا حاوی لینک های تبلیغاتی جلوگیری خواهد شد. از ارسال لینک در مطالب ارسالی خودداری فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. علیرضا گفت:

    امارات واقعا یه الگوی مناسب برای همه کشورهاییه که تو صنعت توریسم میخواندپیشرفت کنن.بعد از دوبی ابوظبی هم خودش رو تو خاورمیانه بعنوان یه شهر مدرن توریستی معرفی کرده