سفرنامه

بهترین روش انتخاب تور و آژانس مسافرتی

0

برای آشنایی با بهترین روش انتخاب تور و آژانس مسافرتی بررسی و ذکر چند نکته ضروری است. پیشنهاد می کنیم مطلب پیش رو را در این خصوص مطالعه نمایید:
بسیاری از ما دوست داریم که حداقل یک بار مستقل سفر کردن را تجربه کنیم. برای سفرهای خارج کشور اگر تجربه اول شما باشد بهتر است از تورهای گردشگری استفاده کنید چون بدون آشنایی با کشور مقصد سفری پر استرس را خواهید داشت. پس باید قبل هر چیزی بهترین روش انتخاب تور و آژانس مسافرتی را بدانید و بعد اقدام به انتخاب بهترین تور نمایید.

اصلا چرا باید با تورهای مسافرتی سفر کنیم؟

اگر می خواهید با تورهای گردشگری به مسافرت بروید شاید محدودیت های خاص خود را داشته باشد که شاید برای تمام سلیقه ها مناسب نباشد. اما تعداد زیادی از افراد وجود دارند که ترجیح می دهند با تور و آژانس مسافرتی به گردش بروند. با تور سفر کردن دیگر دردسر رانندگی های طولانی نخواهید داشت و فرصت لذت بردن از مسافرت را خواهید داشت. به همین خاطر یکی از بهترین روش انتخاب تور و آژانس مسافرتی استفاده از تور گردشگری  است.

با تور مسافرتی دیگر مسئولیت انتخاب اقامتگاه و هماهنگی غذا را ندارید و همه اینها برعهده مسئولان تور خواهد بود و  در نتیجه نگرانی از این بابت نخواهید داشت. با اطلاعاتی که  تور لیدر یا راهنمای سفر در خصوص جاذبه های تاریخی و گردشگری در اختیارتان می گذارد اطلاعات شما  در خصوص آن مکان افزایش پیدا می کند.

مهمتر اینکه در تورهای مسافرتی با افراد گوناگون در سنین مختلف آشنا خواهید شد که امکان دارد علایق و سلیقه آن ها هم شبیه شما باشد به همین خاطر از سفر خود نهایت لذت را خواهید برد.چرا که در نهایت آنچه از یک سفر برایتان باقی خواهد ماند همان خاطرات و تجربیات سفر خواهد بود.

بهترین روش انتخاب تور و آژانس مسافرتی

بررسی سابقه کار آژانس

برای اینکه تور مسافرتی خوبی را انتخاب کنید باید به مدت زمانی که شرکت مورد نظر فعالیت داشته و ارائه تورهای مسافرتی توسط آن ها توجه کرد. هرچه سابقه این شرکت ها بیشتر باشد دامنه مسافران و فعالیت های آن گسترده تر بوده باعث پایداری شرکت می شود. پس داشتن سابقه طولانی در این زمینه باعث خواهد شد که آن شرکت تخصص ویژه ایی در این زمینه بدست خواهند آورد. در حال حاضر در ایران شرکت های مسافرتی با سابقه زیاد و اعتبار بالا وجود دارد.

هزینه ها و خدمات را در انتخاب تور و آژانس مسافرتی بررسی نمایید

برای کاهش هزینه سفر خود حتما در هنگام انتخاب تور و آژانس مسافرتی به همه خدماتی که ارائه می دهند سوال بپرسید و از آن اطمینان حاصل کنید. فقط دانستن قیمت کفایت نمی کند. بهترین روش انتخاب تور و آژانس مسافرتی اطلاع از هزینه ها و خدمات آن بوده که در مورد نوع رستوران، تعداد و نوع وعده های غذایی، حمل و نقل، نحوه ی اقامت افراد، محل های مورد بازدید و دیدن جاذبه های گردشگری باید به طور کامل اطلاعات کسب کنید.

اطلاع از اینکه آیا تور مورد نظر شما دارای بیمه است یا نه؟ چون انتخاب توری که بیمه داشته باشد از اهمیت بالایی برخوردا است. برخی از تور و آژانس مسافرتی ها قیمتی بسیار پایینی را در ابتدا به شما پیشنهاد می کنند که بهتر است عجله نکنید چون امکان دارد به جز مبلغ پرداختی در مبدا از شما مبلغی را هم در مقصد بخواهند. پس حتما برای وقت و هزینه خود ارزش قائل شوید. چون بهترین روش انتخاب تور و آژانس مسافرتی به این نکات ریز بستگی خواهد داشت.

سفر و مسافرت با تور گردشگری و تورلیدر
راهنمای تور(تورلیدر)

از داشتن راهنمای تور مجرب و آگاه در آژانس مسافرتی اطمینان حاصل کنید. راهنمای تور باید روی زبان مقصد هم تسلط کافی داشته باشد. همچنین از تجربه لازم برای سفر و گردشگری و کمک های اولیه برخوردار بوده و بتواند زمان را به صورت گروهی تنظیم کند. بهترین روش انتخاب تور و آژانس مسافرتی پس راهنمای تور است پس باید سوالات لازم را در این مورد از آژانس انتخابی بپرسید.

داشتن برنامه از دیگر روش های انتخاب تور و آژانس مسافرتی مناسب

با هزینه ایی که شما برای تور و آژانس مسافرتی می پردازید در قبال آن باید از اوقات فراغتی که برای شما در نظر گرفته اند اطلاع کسب کنید. برنامه ریزی سفر را قبل از مسافرت دریافت کرده تا بدانید که قرار است در طول سفر چه کارهایی را انجام می دهید. چون تفریحات زیاد و یا بیکاری بیش از اندازه باعث می شود سفر برایتان خسته کننده شود.

راهنمای انتخاب تور و آژانس مسافرتی

مواردی مانند: تاریخ سفر، مقصد سفر، فعالیت های تفریحی و محدوده قیمت را قبل از سفر باید مشخص شود. بعد از این ها زمان آن رسیده که به ارزیابی شرکت های دیگر نیز بپردازید. وقتی برای اولین بار با شرکت آژانس مسافرتی تماس می گیرید طرز برخورد آن ها بسیار حائز اهمیت است که می توانید حقایق زیادی را راجب آن ها و تورهایشان بدست آورید. در هنگام تماس نباید هیچگونه سوالی را در ذهن خود باقی بگذارید. پس بهترین روش انتخاب تور و آژانس مسافرتی داشتن برنامه ریزی برای سفر است.

به سایر منابع و اینترنت مراجعه نمایید

وقتی اسم یک هتل، رستوران و یا شرکت های حمل و نقل معتبر را از زبان کارشناسان شنیدید فوری اقدام به رزرو تور نکنید. حتما تحقیقات لازم را در این زمینه انجام دهید و از نظرات کاربرانی که از این تورها استفاده کرده اند اطلاع پیدا کنید. حتما از خدماتی که ارائه می دهند مطلع شوید و بدانید که این خدمات نیاز شما را برطرف می کند.

از شبکه های اجتماعی که تور و آژآنس مسافرتی مورد نظر شما در آن مشغول به فعالیت هستند، اطلاعات لازم را کسب کرده و بازخورد کسانی که از طریق این شرکت ها به مسافرت رفته اند را مشاهده نمایید تا در بهترین روش انتخاب تور و آژانس مسافرتی به شما کمک کند.

استفاده از اینترنت برای انتخاب تور و آژانس مسافرتی و تجربه سفر لذت بخش

توجه به حفاظت از محیط زیست

به برنامه های سفر و سایر آیتم های آژانس مسافرتی را که ارائه شده مشاهده کنید آیا به مسائل محیط زیست اهمیت می دهند؟ آیا برنامه خاصی در این زمینه دارند؟ اگر پاسخ بله باشد پس یک امتیاز مثبت برای این تور مسافرتی به حساب می آِید. پس توجه به محیط زیست یکی از بهترین روش ها در انتخاب تور و آژانس مسافرتی است.امروزه مسافرت سبز به یکی از ترند های مهم در صنعت گردشگری تبدیل شده است بطوریکه دفاتر بسیاری تورهای سفر سبز را برگزار میکنند.

در هنگام انتخاب تور و آژانس مسافرتی هیچ چیزی را بدون مطالعه امضا نکنید

وقتی یک تور و آژانس مسافرتی را برای سفر انتخاب می کنید باید قراردادی را امضا کرده تا شما عضو مسافرین این تور شوید. حالا که این همه روش برای انتخاب تور و آژانس مسافرتی را طی کرده اید پس ب عاقلانه این خواهد بود که متن قرارداد را به طور کامل مطالعه نمایید. لذا به این نکته مهم توجه داشته باشید که تمام مواردی که توسط آژانس در هنگام تماس تلفنی به آن اشاره کرده بودند را نیز در بندهای قرارداد اشاره کرده باشند.

در بخشی از قرارداد باید به وسیله ی حمل و نقل، بلیط، زمان و ساعت رفت و برگشت، درجه و نام هتل، وعده های غذایی، مدت اقامت و در سفرهای خارج از کشور نوع ویزا را قید کنند. همچنین به مشخصات مسافران و در نهایت مبلغ آن اشاره کنند. بهترین روش انتخاب تور و آژانس مسافرتی می تواند همین مطالعه قرارداد باشد.

بعد از اینکه تمام موارد گفته شده را بررسی کردید و از کسانی که با این تورها سفر کرده اند، کمک بگیرید و سپس توری  را انتخاب کنید که تمام این موارد را رعایت کرده باشد .

امیدواریم با رعایت این مواردها از بهترین روش انتخاب تور و آژانس مسافرتی اطلاع پیدا کرده باشید و بهترین سفر خود را تجربه کنید.

نظرات کاربران

از درج نظرات توهین آمیز و یا حاوی لینک های تبلیغاتی جلوگیری خواهد شد. از ارسال لینک در مطالب ارسالی خودداری فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *