سفرنامه

فناوری کلان‌داده چگونه می‌تواند منجر به رونق صنعت گردشگری شود؟

یکی از کاربردهای کلان داده (Big data) در صنعت گردشگری میباشد . کلان‌ داده به مجموعه‌ای از داده‌ها گفته می‌شود که به دلیل حجم عظیم، تنوع و سرعت بالا، با روش‌های سنتی قابل پردازش و تجزیه و تحلیل نیستند. این داده‌ها شامل اطلاعات مختلفی از جمله تراکنش‌های بانکی، پست‌های شبکه‌های اجتماعی، تصاویر و ویدئوها می‌شوند. کلان داده با استفاده از ابزارها و فناوری‌های خاص، قابل جمع‌آوری، ذخیره‌سازی و آنالیز است و می‌تواند اطلاعات ارزشمندی برای تصمیم‌گیری در زمینه‌های مختلف مانند بازاریابی، امور مالی و مدیریت ارائه دهد.

صنعت گردشگری می‌تواند از  کلان داده (Big Data) به روش‌های مختلفی بهره‌مند شود، از جمله:

  • ارائه بسته‌های مسافرتی متناسب با علایق و نیازهای بازدیدکنندگان
  • هدفمند کردن کمپین‌های بازاریابی
  • تصمیم‌گیری در مورد بازارهای هدف برای جذب مشتری

فناوری کلان‌داده به تصمیم‌گیری آگاهانه بر اساس تحلیل و داده‌های مبتنی بر اعداد کمک می‌کند. این فناوری همچنین به موارد زیر یاری می‌رساند:

  • شناسایی گروه‌های هدف از مشتریان بالقوه در هر مرحله از فرآیند برنامه‌ریزی سفر
  • پیش‌بینی محصولات جدیدی که ممکن است در بازار عملکرد خوبی داشته باشند.
  • افزایش کارایی و کیفیت خدمات
  • بهبود عملکرد کلی صنعت گردشگری

گردشگری هوشمند

شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های تردد در بسیاری از کشورها باعث کاهش درآمد گردشگری شد.

در بخش گردشگری، فناوری نقشی اساسی در احیا ایفا می‌کند. استفاده از کلان‌داده و ابزارهای پردازش داده در سال‌های اخیر به متحد اصلی تحول دیجیتال کسب‌وکارهای گردشگری، فارغ از اندازه آن‌ها، تبدیل شده است.

برای بقای خود در بازار رقابتی و ایجاد مزیت رقابتی نسبت به سایر بازیگران، کسب‌وکارهای گردشگری متعهد به دیجیتالی شدن هستند که این رویکرد منجر به توسعه گردشگری هوشمند شده است.

در این راستا، تحلیل داده‌ها، اطلاعات را به اطلاعات مفیدی برای شرکت‌های گردشگری تبدیل می‌کند تا پاسخ‌های عینی به عنوان مبنایی برای تعریف و بهینه‌سازی استراتژی‌های فروش خود به دست آورند.

ابزارهای تحلیل داده، نمای کاملی از رفتار گردشگران و کاربران را ارائه می‌دهند، از بازدیدها و محل آمدن آن‌ها، میانگین طول اقامت، سفر بین شهرها، محبوب‌ترین مکان‌ها تا سطح کلی هزینه‌های گردشگری یا میانگین هزینه روزانه را شامل می‌شود.

    نقش Big data در رونق صنعت گردشگری

۶ مزیت کلان‌داده برای صنعت گردشگری

کلان داده مزایای زیادی در صنعت گردشگری دارد و به بخش گردشگری اجازه می‌دهد تا تصمیمات مبتنی بر شواهد بیشتری بگیرد، تقاضای آینده را با دقت بیشتری پیش‌بینی کند، بازاریابی را با دقت بیشتری هدف قرار دهد، استراتژی‌های قیمت‌گذاری را بهینه کند و تجربه مشتری را بهبود بخشد.

بیایید نگاهی به شش مزیت کلان‌داده برای صنعت گردشگری بیندازیم:

۱. دقت

کلان‌داده منبع گسترده‌ای از اطلاعات است که برای دانستن دقیقاً پارامترهای مختلف بخش گردشگری مناسب است. بازدیدها، محل‌های مبدأ، مدت اقامت بر اساس ملیت، سفرها، مکان‌های اقامت شبانه، نقاط دیدنی با بیشترین علاقه و میانگین هزینه قابل استخراج با تحلیل صحیح کلان‌داده‌ها است.

فناوری قادر است برای بهبود خدمات، تصمیم‌گیری در مکان‌های خاص گردشگری یا مدیریت بهینه نقاط دسترسی، نتایج ارزشمندی به دست آورد.

۲. منابع قابل اعتماد

کلان داده (Big Data)یک مزیت عالی دارد و آن داشتن اطلاعات دقیق و واقعی از منابع مختلف است. در این حالت، اطلاعاتی که مدیریت می‌شود نمونه‌ای از جامعه آماری نیست بلکه داده‌های قابل اعتماد و نماینده است که تأثیر مستقیمی بر تصمیم‌گیری دقیق شرکت‌ها دارد.

۳. ترکیب و بخش‌بندی داده‌ها

تحلیل داده امکان شناخت سلایق و عادات مشتریان را فراهم می‌کند.

این امکان با استفاده از فناوری در بخش گردشگری وجود دارد که داده‌ها را برای استخراج ارزش افزوده و بخش‌بندی آن‌ها برای تطبیق پیشنهاد گردشگری بر اساس نیازهای مشتریان، بر اساس تعداد اعضای خانواده یا ملیت آن‌ها، با هم مقایسه کنید.

۴. به اشتراک گذاری داده بین نهادهای مختلف

یکی دیگر از چالش‌های مهم صنعت گردشگری، ترکیب منابع داخلی با داده‌های طرف‌های ثالث یا سازمان‌های دولتی است. بسیاری از شرکت‌ها در همین صنعت، در حال حاضر چنین رویه‌ای را در پیش گرفته‌اند. در واقع، به اشتراک گذاری داده در صنعت گردشگری، به جای ایجاد سوءظن بین سازمان‌ها، آن‌ها را قدرتمندتر می‌کند و این امکان را می‌دهد تا تصویری ۳۶۰ درجه از بازدیدکننده داشته باشند.

۵. پیش‌بینی

پیش‌بینی، ابزار اساسی برای پیش‌قدم شدن نسبت به نیازهای گردشگران و ارائه بهترین خدمات ممکن است. فناوری‌های جدید امکان پیش‌بینی داده‌ها در سطح پیشرفته را فراهم کرده‌اند. بدین ترتیب، شرکت‌های گردشگری می‌توانند با استفاده از داده‌های آماری خود و همچنین طرف‌های ثالث، پیش از ورود گردشگران با ویژگی‌های خاص، از خواسته‌ها و سلیقه‌های آن‌ها مطلع شوند تا خدمات بهتری ارائه دهند.

۶. مدل‌های کسب‌وکار جدید

اطلاعات، منبع قدرتی غیرقابل محاسبه است. یکی از روندهای صنعت گردشگری، بازتعریف مدل‌های کسب‌وکار و همواره در خدمت مشتریان بودن است. به لطف تحلیل داده‌ها، شرکت‌ها می‌توانند در مناطقی با پتانسیل رشد سرمایه‌گذاری کنند. این تعهد به بهبود مستمر بدون حجم عظیم داده و ابزارهای فناورانه برای استخراج کامل ارزش آن، قابل دوام نیست.

اختصاصی سفرنامه

منبع: thescientificworld

نظرات کاربران

از درج نظرات توهین آمیز و یا حاوی لینک های تبلیغاتی جلوگیری خواهد شد. از ارسال لینک در مطالب ارسالی خودداری فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *