سفرنامه

مواردی که برای ارتقا آژانس مسافرتی خود باید از آن‌ها آگاه باشید

اکنون‌ که کسب‌وکارتان را راه‌اندازی کرده‌اید و یا حتی اگر بدنبال ورود به عرصه خدمات گردشگری هستید  ، بازاریابی و ارتقاء آن نقش مهمی را در موفقیت تجارت جدید شما ایفا می‌کند. شناخت رقبا و همچنین توانایی ارائه خدمات مؤثر در بازار، بخش مهمی از برقراری رابطه شما نه‌تنها با تأمین‌کنندگان، بلکه با مشتریانتان نیز هست. اصول بازاریابی و ارتقا در صنعت گردشگری شامل شناسایی خودتان به‌عنوان عامل معتبر سفر و بازاریابی کسب‌وکار از طریق ایمیل مستقیم، تبلیغات و اینترنت است.برای آگاهی از عوامل اصلی در ارتقا آژانس مسافرتی خود با سفرنامه همراه باشید:

ایجاد ارتباط با تأمین‌کنندگان

به‌عنوان یک آژانس مسافرتی، نه‌تنها باید با عموم مردم ارتباط برقرار کنید، بلکه بین خودتان و تأمین‌کنندگان که خدماتی را برای کسب‌وکارتان فراهم می‌کنند، نیاز به ارتباط دارید. اولین چیزی که باید برای برقراری چنین رابطه‌ای انجام دهید این است که یک قرارداد فروش آژانس را امضا کنید که توانایی شما را برای ادعای کمیسیون‌ها و پرداخت اقساط به دیگران در انجام کسب‌وکارتان تضمین کند.

تعدادی گزارش از شرکت هواپیمایی (ARC) درگذشته مورداستفاده قرار می‌گرفت، اگرچه هنوز هم استفاده می‌شود، ARC به روش‌های دیگری به‌منظور تایید تأمین‌کنندگان می‌گوید که شما در بسیاری از ایالت‌ها یک نماینده قانونی و حرفه‌ای مسافرتی هستید. با توجه به موقعیتی که در آن زندگی می‌کنید، برخی از آژانس‌های مسافرتی مجبور به ثبت‌نام از طریق انتشار اوراق قرضه یا پرداخت هزینه ثبت‌نام سازمان مسافرت هستند.

ارتقای جایگاه آژانس گردشگری

سیستم‌های شماره‌گذاری آژانس‌های مسافرتی که به‌عنوان سیستم‌هایی مشروع و قانونی در صنعت گردشگری به رسمیت شناخته‌شده عبارت‌اند از:

* ARC (خطوط هواپیمایی اجرایی گزارش) – نمایندگان مسافرتی مستقل می‌توانند برای انتصاب یک ARC درخواست کنند تا زمانی که آن‌ها شرایط مجوز کسب‌وکار را برآورده سازند که نشان می‌دهد کسب‌وکارشان تمام شرایط لازم برای چنین نمایندگی را برآورده می‌کند. علاوه بر این، ARC یک برنامه ارائه‌دهنده سرویس الکترونیکی رزرو را فراهم می‌کند که آژانس‌های مسافرتی خصوصی را قادر می‌سازند تا شماره شناسایی ESRP را با تکمیل درخواست و ارسال هزینه‌های مناسب به ARC به دست آورند. بااین‌حال، اکثر شرکت‌های عضو، دیگر کمیسیون پرداخت نمی‌کنند، به دلیل اینکه برای آژانسی که چنین هزینه‌هایی را پرداخت می‌کند، هیچ تضمینی قائل نمی‌شود که این کار برایشان سودمند خواهد بود.

* IATA (آژانس گردشگری خطوط هوایی بین‌المللی) – در سال‌های اولیه، این سازمان کارت‌های شناسایی مسافران را صادر می‌کرد. برای گرفتن چنین کارت شناسایی، فرد باید یک نماینده مجاز و تایید شده باشد. برای واجد شرایط بودن، یک آژانس مسافرتی باید بتواند نشان دهد که حداقل یک سال درزمینه‌ی کسب‌وکار فعالیت داشته است، مبلغ ۵۰۰۰ دلار در کمیسیون پرداخت کند و یک حساب بانکی را برای حداقل یک سال داشته باشد. همچنین نیاز به خطاها و کاستی‌های مؤثر (E & O) و دو توصیه‌نامه از تأمین‌کنندگان صنعت دارد. آژانس مسافرتی نیز باید بتواند تضمین کند که آن فرد (مرد یا زن) شکایاتی در معرض و یا حل‌نشده ندارد، متعلق به یک انجمن مسافرتی حرفه‌ای است و آگهی کسب‌وکار در مجلات زرد حوزه کاری محلی خود دارد.

* CLIA (انجمن بین‌المللی کروز) – آژانس‌های مسافرتی محلی، همراه با کسانی که در آژانس‌های مسافرتی سنتی کار می‌کنند، از طریق فروش خطوط کروز و تورها، درآمد زیادی کسب می‌کنند. یک آژانس مسافرتی محلی که در کروز فعالیت می‌کند، می‌تواند بیش از ۱۰ درصد درآمد، کمیسیون کسب کند. به‌منظور پیوستن به انجمن بین‌المللی کروز، یک آژانس مسافرتی باید درخواست خود را ارائه کند. نرم‌افزار ارزیابی خواهد کرد و اگر شما پذیرفته شوید، یک شماره شناسایی CLIA دریافت خواهید کرد. این شماره مجامع مسافرتی را برای کسب کمیسیون و سایر مزایا از بسیاری از خطوط کروز که متعلق به CLIA است، در اختیارتان قرار می‌دهد. هزینه عضویت در حال حاضر حدود ۴۰۰ دلار است.

شماره‌های شناسایی  Pseudo : با توجه به محبوبیت فعلی صنعت گردشگری محلی، بسیاری از تأمین‌کنندگان به شما یک شماره Pseudo ERC را ارائه می‌دهند که اساسا اجازه می‌دهد تا یک آژانس مسافرتی برای تأمین‌کنندگان و دفاتر فروش و ایجاد ارتباطات هنگام تهیه رزرو، یک حساب باز کند. این شماره‌های ۹ یا ۱۰ رقمی می‌تواند هر چیزی از شماره تلفن شما، شماره تلفن همراه شما یا شماره‌ای که توسط یک تأمین‌کننده به شما داده می‌شود باشد.

به دليل تحولات مداوم در صنعت آژانس مسافرتی، تعيين نوع اعطايی که بيشترين سود را در فروش و يافتن مشتريان در بر داشته باشد، بايد توسط هر شخص تعيين شود.

انجام فروش

توانایی شما برای ایجاد فروش و پیدا کردن مشتریان بر اساس نحوه برخورد با کمپین بازاریابی و تبلیغاتی‌تان است. هر کسب‌وکار ممکن است خود را به‌صورت آنلاین و یا به‌صورت آفلاین شامل: خبرنامه، بروشور، تبلیغات، کوپن و غیره ترویج دهد. ایمیل مستقیم یک مسیر است، اما در استفاده از چنین کمپینی، آژانس مسافرتی باید در مورد سرمایه مخاطبان هدف خود بسیار خاص باشد تا آن را هدر ندهد.

تلاش‌های تبلیغی یا بازاریابی خود را با خانواده و دوستان شروع کنید و از همسایگان، آشنایان و صاحبان کسب‌وکار محلی فراتر نروید. شریکان تجاری، سازمان‌ها و باشگاه‌های محلی نیز جای خوبی برای شروع رقابت بازاریابی و فروش شما هستند. جمعیت هدف موردنظر خود را انتخاب کنید و وقت خود را برای تعیین بهترین روش برای رسیدن به مشتریان بالقوه بگذارید.

بسیاری از افراد به‌صورت خودکار ایمیل‌های خوانده‌شده و بی ارزش را به سطل زباله پرتاب می‌کنند. از سوی دیگر، رقبت بالاتری به خواندن نامه‌های با درجه ارزش بالاتر که به‌صورت دستی آدرس داده‌شده و با مهر تایپ‌شده است، وجود دارد. هنگام ارسال خبرنامه‌ها و آگهی‌های تبلیغاتی، کاملاً مشخص کنید که چه چیزی را ارائه می‌دهید. در بیشتر موارد، شما حدود یک ثانیه زمان برای علاقه‌مند ساختن مشتریان بالقوه خود دارید.

موفقیت شغلی در صنعت گردشگری

آژانس مسافرتی مستقر در خانه همچنین می‌تواند با بازاریابی پیشگیرانه با استفاده از مکاتبات شخصی‌سازی شرکت کند. با استفاده از دفترخانه و نرم‌افزار لیست پستی، شما می‌توانید یک نامه واحد را پیش‌نویس کنید که پس‌ازآن می‌تواند به ده‌ها یا صدها نفر از آشنایان، دوستان و اعضای خانواده فرستاده شود. دریافت‌کنندگان چنین نامه‌ها یا خبرنامه‌هایی که مقالات موردعلاقه و پیشنهاد‌ها‌ی مربوط به کرایه‌های جدید را ارائه می‌دهند، ممكن است از زمان و تلاش شما كه برای ارسال این اطلاعات صرف کرده‌اید، قدردانی كنند. حتی اگر آن‌ها از این پیشنهاد در آن زمان خاص استفاده نکنند، به‌احتمال‌زیاد این کار را در آینده انجام خواهند داد.

در هر قطعه‌ای از نامه، خبرنامه، بروشور یا کارت‌پستال که ایجاد و تولید می‌کنید، همیشه به یاد داشته باشید که شامل یک کارت پاسخ یا کوپن تخفیف مجدد باشد که مشتری را تشویق کند تا اقدام کند. این روش فرد را تشویق می‌کند که به‌عنوان یک نتیجه از تبلیغات، خبرنامه، بروشور یا کارت‌پستال خود کاری انجام دهد.چنین پاسخ‌هایی ممکن است شامل ارسال یک کوپن، ارسال یک کارت پاسخ، ارسال یک ایمیل پاسخ یا تماس تلفنی با شما باشد. این یکی از رازهای موفقیت برای ارتقا جایگاه آژانس مسافرتی شما میباشد.

مواردی که برای ارتقاء آژانس مسافرتی خود باید از آن‌ها آگاه باشید

آگهی‌ها، تبلیغات و کوپن‌ها باید از عباراتی مانند “”Book now! استفاده کنند. یا پیشنهاد ویژه زمان محدود! اکنون برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید! چنین عباراتی حس فوری و پاسخ‌گویی را در گیرنده ترویج می‌دهد. تبلیغات در مجلات، صفحات زرد، روزنامه‌های محلی، یا خبرنامه‌های رویداد اجتماعی نیز یک‌راه فوق‌العاده برای انتشار کلماتی در مورد کسب‌وکار شما است.

شما همچنین می‌توانید کسب‌وکار جدید خود را با شرکت در نمایشگاه‌های تجاری، مذاکرات یا سمینارها در مدارس محلی، کتابخانه‌ها یا رویدادهای اجتماعی ترویج دهید. ایجاد یک باشگاه مسافرتی یا صحبت کردن در کتاب‌فروشی‌های محلی و اتاق‌های بازرگانی منبع خوبی برای مشتریان و ایده‌هایی برای آژانس مسافرتی است. آنلاین، از فهرست‌های بازاریابی وب‌سایت و ایمیل خود استفاده کنید و مقالات سفر یا انتشارات را برای انتشار این کلمه به جامعه اینترنت ارسال کنید.

 چنانچه در ایجاد مقالات و یا انتشار مطبوعات بااستعداد نیستید، استخدام یک مترجم آزاد برای انجام این کار مفید است. انتشارات مطبوعاتی را می‌توان به روزنامه‌های محلی و منطقه‌ای و همچنین منابع آنلاین که این کلمه را دریافت می‌کنند، ارائه کرد.

سرمایه‌گذاری در بازاریابی از نظر محتوا برای ارتقا یک آژانس مسافرتی

شاید شما ۱۰۰ بار شنیده‌ باشید که نیاز به ایجاد و توزیع محتوای باارزش و مستدل برای جذب و حفظ مخاطبان هدف، حرکت به‌سوی رشد پایدار در توریست‌ها، مدیریت و مشتریان دارید. این استراتژی بازاریابی مستلزم انجام بسیاری از عناصر درست مثل محتوای باکیفیت  است که برای جستجوگرها و خوانندگان بهینه‌شده است.

اگر این استراتژی را برای آژانس مسافرتی خود در نظر گرفته‌اید، بهتر است محتوایی بهینه‌شده، باکیفیت و کتاب ساز، ایجاد کنید.جای خالی تولید محتوای با کیفیت در صنعت گردشگری مخصوصا در عصر بسیار رقابتی فعلی بیسار احساس می شود.پس برای ارتقا آژانس مسافرتی از جایگاه فعلی این مهم را فراموش نکنید!

جستجوی همراه با هزینه را امتحان کنید

با هزاران جستجوی انجام‌شده در هر ثانیه در گوگل، هیچ استراتژی بازاریابی دیگری پتانسیل بیشتری ندارد که آژانس مسافرتی شمارا به دنیا توسط جستجوی هزینه‌ای بشناساند.

برخلاف جستجوگرها که ممکن است ماه‌ها یا سال‌ها طول بکشد تا اطلاعات آژانس مسافرتی شمارا در بالای گوگل نمایش دهد، جستجوی با پرداخت هزینه اطلاعات شما در عرض چند ساعت به بالاترین صفحه و سطر می‌رساند.

آژانس مسافرتی و گردشگری

چاپ کارت‌های بیزینس

یکی از اساسی ترین نکات در ارتقا جایگاه یک آژانس مسافرتی آگاهی به این نکته است که چاپ کارت‌های کسب‌وکار در استراتژی‌های بازاریابی بیشتر به‌عنوان یک ضرورت است تا یک آپشن. اگر شما یک آژانس مسافرتی را اداره می‌کنید، باید کارت‌های کسب‌وکارتان را تهیه کنید و آن‌ها را پخش‌کنید. کارت تنها به‌صورت شخصی ارسال نمی‌شود.

مکان‌های مختلفی برای شما وجود دارد:

> در یک رستوران بگذارید

> یک کارت بازرگانی را در یک آگهی رسمی عمومی قرار دهید

> کارت‌های کسب‌وکار را در کتاب‌های مرتبط با کسب‌وکارتان در کتابخانه قرار دهید

ارتقای نام آژانس مسافرتی

هنگامی‌که اکثر مردم ارتقا آژانس‌های مسافرتی را به‌عنوان یک گام مضاعف برای بازاریابی در نظر می‌گیرند، نشانگر این است که تغییر نام تجاری بسیار مؤثر هست.

این می‌تواند به همان اندازه تغییر شعار شما، نوسازی لوگوی شما یا حتی به‌روزرسانی وب‌سایت شما ساده باشد. این تفاوت جزئی از وضعیت فعلی شما موجب علاقه مشتریان و خواندن آن‌ها در مورد آژانس مسافرتی‌تان می‌شود.با انتخاب رنگ برند خودتان در بازار متمایز باشید!

صنعت گردشگری و ارتقا شغل و جایگاه

نتیجه

همچنان که وقت خود را صرف ایجاد برنامه‌های پست الکترونیکی مستقیم، خبرنامه‌های الکترونیکی، ساخت فهرست‌های پستی، نوشتن مقالات، انتشار مطبوعات و یا تماس تلفنی می‌کنید، در رویکرد خود حرفه‌ای باشید تا بتوانید مشتری بالقوه‌تان را به استفاده از سرویستان راغب کنید. این چیزی نیست که مشتری بتواند برای شما انجام دهد؛ این چیزی است که شما می‌توانید برای مشتری خود انجام دهید.

مراقب باشید تا مشتری‌تان را آزار ندهید و با مشتری به‌طور مکرر تماس نگیرید یا هرزنامه به مشتری ارسال نکنید. همیشه مودب باشید، جمعیت موردنظر خود را تعیین کنید و وقت خود را با افرادی که می‌دانید راغب و یا قادر به استفاده از خدمات شما نخواهند بود تلف نکنید.

بازاریابی و پیشرفت، بخشی مساوی بین پیدا کردن مشتریان و ایجاد فروش است. نبايد تحمیل کنید، اما اطمينان حاصل کنيد و آماده پاسخگویی به همه سوالات باشيد. اين بدان معناست که شما در مورد مشاوره، در مورد سفر، تفریح، تورها يا مسافرت مستقل هوایی، زمينی يا دریایی مشورت و مسئوليت داشته باشيد.

در پایان دو نکته بسیار مهم که اولا فراموش نکنید که عصر رقابتی حال حاضر و تغییرات بسیار سریع در نحوه ارائه خدمات از سوی سایر بازیگران عرصه صنعت گردشگری و رقبا و همچنین تغییر ذائقه مسافران ضرورت و اهمیت بازبینی ،بروزرسانی و ارتقای دانش و ارتباطات بطور مستمر و دائمی بمنظور تداوم رشد جایگاه و ارتقا آژانس مسافرتی خودتان را بیش از پیش آشکار میشازد. دوم اینکه ممکن است عده ای بگویند با توجه به گسترش سریع فناوری های نوین مخصوصا در عصر حاضر اصلا چه نیازی به استفاده از خدمات یک دفتر آژانس مسافرتی و گردشگری است؟ توصیه میکنیم مقاله ما در خصوص اینکه چرا هر گردشگری در سال ۲۰۲۰ باید از خدمات یک آژانس مسافرتی استفاده کند؟را مطالعه نمایید.

 

نظرات کاربران

از درج نظرات توهین آمیز و یا حاوی لینک های تبلیغاتی جلوگیری خواهد شد. از ارسال لینک در مطالب ارسالی خودداری فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *