سفرنامه
0

4 نکته ساده برای افزایش مهارت یادگیری زبان انگلیسی

4 نکته ساده برای افزایش مهارت یادگیری زبان انگلیسی

در این مطلب یک برنامه برای روش یادگیری زبان با چند نکته ساده تدوین کرده ایم. در واقع کسانی که نمی خواهند در کلاس آموزش زبان انگلیسی شرکت کنند می توانند از این روش استفاده نمایند.

مثال واقعی

سارا می خواهد یاد بگیرد در کارش به نحو بهتری به انگلیسی ارتباط برقرار کند. او باید از طریق تلفن با مشتریان صحبت کند و برخی از آنها انگلیسی صحبت می کنند.

۳ مهارتی که سارا قصد دارد در این ماه در برنامه مطالعاتی خود بگنجاند عبارتند از:

  1. روان صحبت کردن
  2. درک مطلب
  3. استفاده از واژگان جدید

پیدا کردن تکنیک ها و منابع

اکنون که می دانید کدام مهارت ها را می خواهید در خود توسعه دهید، باید تکنیک ها و منابعی را پیدا کنید که به شما در انجام این کار کمک می کنند. در تمرین مهارت ها خلاقیت به خرج دهید. ما مثال سارا را ادامه خواهیم داد:

مهارت شماره ۱: روان صحبت کردن – استراتژی و فعالیت

سارا برای تمرین روان صحبت کردن باید تکنیک یا فعالیت هایی را پیدا کند. او می تواند خوب بنویسید، اما هنگام صحبت کردن مکث می کند و از این مسئله ناراضی است.

او تصمیم می گیرد یک روش روان صحبت کردن که در وب سایت ما پیدا کرده است را در مکالمات انگلیسی واقعی خود، امتحان کند. فعالیت به این صورت است که شما یک داستان، فیلم یا صدا پیدا می کنید آن را بررسی می کنید و سعی می کنید با صدای بلند درباره آن صحبت کنید. کلید تسلط، حداقل ۳ بار تکرار کردن پاسخ شما است.

سارا به تماشای فیلم ها در یوتیوب علاقه دارد بنابراین یک کانال جالب با فیلم های برتر مانند فیلم زیر پیدا کرده است. او بعد از هر بخش فیلم را متوقف کرده و سعی می کند ۳ بار درباره آن صحبت کند.

در واقع باید روش افزایش تمرکز را یاد بگیرید دهید.

مهارت شماره ۲: درک مطلب

برای تمرین درک مطلب، سارا نیاز به رونوشت صداها و زیر نویس فیلم ها دارد. او از نسخه های مکالمه های موجود ما استفاده می کند. هربار که نتواند صدا را کاملاً درک کند، آن را به عقب برگردانده و دوباره گوش می دهد.

مهارت شماره ۳: واژگان

سارا سالها در کلاسهای آموزش زبان انگلیسی شرکت کرده است و اکنون بخوبی می داند واژگانی که آموخته با چیزی که انگلیسی زبانان آمریکایی در زندگی روزمره از آن استفاده می کنند متفاوت هستند.

سطح خود را در شروع کار مورد سنجش قرار دهید

برای اینکه بدانید آیا پیشرفت کرده اید یا خیر، باید به توانایی های فعلی خود توجه کنید. اینکارهمچنین به حفظ انگیزه شما کمک خواهد کرد.

یک فعالیت یا یک درس در مورد مهارتی که سعی در بهبود آن دارید انجام دهید. فعالیت را انجام دهید و درمورد آنچه برای شما دشوار بوده و اینکه به چه سطحی می خواهید برسید، یادداشت بردارید.

اگر هدف شما روان صحبت کردن است، می توانید صدا یا تصویری ۲-۵ دقیقه ای از خودتان درحالیکه در حال توضیح چیزی مانند دلایل اینکه می خواهید روان صحبت کنید، هستید ضبط کنید.

برای انجام کارهایی که باید انجام دهید یک برنامه هفتگی تهیه کنید

اکنون مهارت هایی که باید روی آنها تمرکز کنید و فعالیت هایی که می توانید برای بهبود این مهارت ها انجام دهید را شناسایی کرده اید. در مرحله بعد، شما باید مهارت ها را اولویت بندی کنید. از بین ۳ مهارت منتخب خود به ترتیب مهم ترین تا کم اهمیت ترین را انتخاب کنید.

اگر در هفته کمتر از ۳ ساعت وقت برای مطالعه دارید، توصیه می کنم فقط روی ۲ مهارت تمرکز کنید. و هر زمان که می توانید، فعالیتهایی را انجام دهید که از هر دو مهارت در آنها استفاده می شود.

به برنامه خود و اینکه چند ساعت در هفته می توانید متعهدانه به مطالعه و تمرین زبان انگلیسی بپردازید فکر کنید. یک برنامه هفتگی ایجاد کنید و فعالیت های هر روز را در آن مشخص کنید.

برچسب‌ها:,

نظرات کاربران

از درج نظرات توهین آمیز و یا حاوی لینک های تبلیغاتی جلوگیری خواهد شد. از ارسال لینک در مطالب ارسالی خودداری فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *