سفرنامه

ویزای شینگن از سیر تا پیاز!

 ویزای شنگن اروپا که اصطلاحا در ایران با نام ویزای شینگن نامیده میشود سندی است که بر اساس آن شما اجازه سفر  به تمامی کشورهای عضو پیمان اروپا را خواهید داشت.. بسیاری از ایرانیان رویای سفر به اروپا را در سر دارند. برای سفر به کشورهای اروپایی اخذ ویزا الزامی است. برای گرفتن ویزای اتحادیه اروپا بهتر است از طریق محدوده شنگن اقدام کنید. در صورتی که ویزای شینگن داشته باشید بقیه کشورهای اتحادیه اروپا نظیر سوئیس به راحتی به شما ویزا خواهند داد. در سفرنامه امروز سیر تا پیاز اخذ ویزای شنگن را بیان کرده ایم.با ما همراه باشید.

 

 

1- معاهده شینگن 

معاهده شینگن یک قرارداد است که در سال ۱۹۸۵ بین چند کشور امضا شد؛ با این معاهده، ورود ساکنین کشورهای اروپایی، بدون ویزا به این کشورها آزاد شد تا مشکلات رفت و آمد بین مرزی برای آنها کم شود. بنابراین ویزای شینگن برای کسانی است که ساکن یا اتباع کشورهای محدوده شینگن نیستند و می‌خواهند به این محدوده وارد شوند.

۲۶ کشور عضو معاهده شینگن هستند: آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی، لهستان، مجارستان، اتریش، استونی، اسلواکی، اسلوانی، چک، ایسلند، مالت، یونان و سوئیس. ساکنین و اتباع کشورهای قاره آمریکا، (غیر از چند کشور معدود مثل کلمبیا، پرو، بولیوی و…) و ساکنین و اتباع قاره استرالیا و کشورهای ژاپن، کره جنوبی و مالزی نیازی به اخذ ویزای شینگن ندارند و می‌توانند به مدت حداکثر ۹۰ روز به این کشورها وارد و یا خارج شوند. با راه‌اندازی سیستم وی آی اس در یازدهم مهر ماه ۱۳۹۱ قوانین گرفتن ویزا و ورود به شینگن یکپارچه‌تر شد. VISسامانه اطلاعات ویزای کشورهای عضو شینگن است؛ اطلاعات جامع ویزاها در این سیستم ثبت می‌شود و در مرزهای ورودی شینگن در اختیار مقامات مرزی قرار می‌گیرد.
بسیاری از ایرانیان رویای سفر به اروپا را در سر دارند. برای سفر به کشورهای اروپایی اخذ ویزای شینگن الزامی است. برای گرفتن ویزای اتحادیه اروپا بهتر است از طریق محدوده شینگن اقدام کنید. میتوانید با ویزای شینگن اروپا به تمامی کشورهای عضو پیمان اروپا سفر نمایید. در صورتی که ویزای شینگن داشته باشید بقیه کشورهای اتحادیه اروپا نظیر سوئیس به راحتی به شما ویزا خواهند داد.

2- ویزای شینگن چیست؟

برای ورود به منطقه شینگن نیاز به ویزای شینگن (Schengen Visa) دارید. این ویزا ورود به ۲۶ کشور عضو این پیمان را جواز می‌دهد و دارنده این ویزا خواهد توانست برای مدت‌ زمان و شرایطی مشخص به هریک از کشورهای عضو پیمان شینگن سفر کنند. ماهیت و هدف از سفر متقاضی تعیین کننده نوع و مدت زمان ویزای شینگن خواهد بود. به بیان دیگر اینکه هدف از سفر شما شرکت در توری گردشگری است یا انجام فعالیتی تجاری و یا صرفا توقف چند ساعته در یکی از کشورهای عضو، نوع ویزا و مدت اعتبار آن را تعیین خواهد کرد. ویزای شینگن می‌تواند توسط هر یک از کشورهای عضو این پیمان صادر شود و به رعایت برخی قوانین، دارنده آن می‌تواند در مدت زمان اعتبار ویزا بدون مشکل در هر یک از کشورهای منطقه شینگن تردد نماید.

3- انواع ویزای شینگن

چهار نوع ویزای شینگن صادر می‌شود که اکثر ویزای مورد درخواست ایرانی‌ها، ویزای شینگن توریستی و نوع C آن است. ویزای شینگن نوع A ویزای ترانزیت است؛ یعنی مسافر نمی‌تواند از فرودگاه خارج شود، فقط می‌تواند در یکی از فرودگاه‌های شینگن پرواز خود را عوض کند و به کشوری در خارج از شینگن برود. درصورتی که برای سفر به یک کشور، احتیاج به عبور از یک کشور عضو شینگن را داشته باشید، باید برای گرفتن ویزای شینگن نوع A اقدام کنید. ویزای شینگن نوع B ویزای عبور است؛ یعنی مسافر می‌تواند از فرودگاه خارج شود و از شینگن به عنوان منطقه عبوری استفاده کند تا از طریق زمینی خود را به کشوری در خارج از محدوده شینگن برساند. ویزای شینگن نوع D هم ویزای بلندمدت است که معمولا تاجران و بازرگانان از آن استفاده می‌کنند تا بتوانند در طول سال چندین بار به شینگن وارد و از آن خارج شوند.بسته به هدف و ماهیت سفر، نوع ویزای شینگن متقاضی تعیین می‌گردد. نوع این ویزا از طرفی مدت اعتبار این ویزا را تعیین خواهد کرد. بنابراین انواع ویزای شینگن تعیین کننده نحوه و شرایط ورود شما به یک یا چند کشور حوزه شینگن خواهد بود. این ویزا به ۳ دسته کلی تقسیم بندی می‌شوند:

ویزای اتحادیه شینگن یا( Uniform Schengen Visa USV)

ویزای اعتبار محدود منطقه‌ای یا ( Limited territorial validity visa LTV)

ویزای ملی یا National Visa

۱- ویزای اتحادیه شینگن USV

ویزای اتحادیه شینگن در واقع همان ویزای گردشگری اروپا و بعبارت دیگر ویزای عادی است. دارنده این ویزا اجازه دارد هر ۶ ماه یک‌بار به مدت حداکثر ۹۰ روز به کشورهای عضو اتحادیه شینگن سفر کرده و در آن اقامت داشته باشد.

بر اساس هدف متقاضی از سفر به هر یک از کشورهای عضو پیمان، ویزای اتحادیه شینگن به ۳ دسته ویزای A, B, C  تقسیم می‌شوند که طبعا یکی از آنها به متقاضی تعلق می‌گیرد.

۱-۱ ویزای شینگن نوع A

ویزای نوع A نوعی ویزای ترانزیت فرودگاهی است که تنها به فرد اجازه می‌دهد تا در یکی از فرودگاه‌های حوزه شینگن پرواز خود را تعویض و به کشوری خارج از حوزه شینگن سفر کنید. این ویزا تنها برای استفاده از فرودگاه‌های محدوده شینگن معتبر است و فرد اجازه خروج از فرودگاه را نخواهد داشت.

۱-۲ ویزای شینگن نوع B

ویزای نوع B نیز نوعی ویزای ترانزیتی است که الصاق آن به پاسپورت، به فرد اجازه خواهد داد تا ظرف حداکثر ۵ روز از خاک کشوری در منطقه شینگن عبور کنید.

۱-۳ ویزای شینگن نوع C

ویزای نوع C در واقع ویزای کوتاه ‌مدت برای سفر به حوزه شینگن است و فرد مجاز است در طول زمانی که هنگام دریافت این نوع ویزا مشخص می‌شود، در کشورهای عضو اتحادیه شینگن اقامت داشته باشد. ویزای نوع C  خود بسته به اهداف سفر و شرایط متقاضی به ۳ دسته تقسیم بندی می‌شوند:

1-3-1 ویزای سینگل شینگن یا ویزای یک بار ورود

1-3-2 ویزای دوبار ورود شینگن

1-3-3 ویزای مولتیپل شینگن یا ویزای چند بار ورود

1-4. ویزای معتبر در منطقه ی محدود (LTV)

این نوع از ویزا به شما اجازه می دهد فقط به کشور صادرکننده ی ویزای شینگن یا در برخی موارد، به کشورهای دیگری از منطقه ی شینگن سفر کنید که نام ها آنها به صورت خاص هنگام درخواست ویزا ذکر شده باشند. به غیر از کشورهایی که نام شان هنگام درخواست ویزا ذکر شده اند، این گونه ی خاص ویزا برای سفر به کشورهای دیگر عضو شینگن که نامی از آنها برده نشده اند، معتبر نیست.

1-5. ویزای ملی

ویزای ملی دسته ی “D ” به افرادی اعطا می شود که برای تحصیل، کار یا اقامت دائم وارد یکی از کشورهای شینگن شوند. البته ویزای ملی به افرادی اعطا می شود که قصد دارند در دوره ی زمانی خاص یا با هدفی مشخص در یکی از کشورهای شینگن اقامت کنند که پس از پایان دوره ی مشخص باید به کشورشان بازگردند.

 

4- آنچه که باید در مورد ویزای شینگن بدانید

بسیاری از افراد تصور میکنند که یک ویزا به معنی تضمین ورود به محدوده شینگن است. اما یک ویزای شینگن فقط به معنی تضمین رسیدن به یکی از مرزهای شینگن است, نه بیشتر. پس از آن مقامات مرزی شینگن تصمیم میگیرند که به شما اجازه ورود داده و یا به دلایلی از ورودتان به محدوده شینگن جلوگیری بعمل آورده و شما را به کشوری در خارج از شینگن که از آن آمده اید اخراج کنند. مقامات مرزی ویزای شینگن قانونا میتوانند حتی در صورت دارا بودن ویزای معتبر, از ورود شما به شینگن جلوگیری بعمل آورده و شما را به کشوری که از آن آمده اید اخراج کنند. برای مثال ممکن است فرد با ارائه مدارک جعلی و یا تقلب دیگری در سفارتخانه موفق به گرفتن ویزا شده باشد. از جمله به همین دلیل مرزها ورودی شینگن این حق را دارند که همه مسافرین ورودی دارای ویزا را مورد کنترل مجدد قرار دهند و در صورتی که دارای شرایط ورود نباشند از ورود آنان به محدوده شینگن جلوگیری بعمل آورند.

5- به نوع ویزای خود توجه کنید

در یک ویزای شینگن تاریخ و ارقام مختلفی وجود دارد که عدم توجه به آن ممکن است در مواردی منجر به مشکلات جدی گردد. به این تاریخ و ارقام به دقت توجه کنید. این موارد در مورد ویزای صادر شده توسط همه کشورهای عضو محدوده مشترک است.
تاریخ اعتبار ویزای شینگن : یکی از بزرگترین اشتباهات ایرانیان که در مواردی منجر به بروز مشکلات جدی برای آنان در مرزها ی سوئد یا شینگن میگردد این است که تصور میکنند تاریخ اعتبار یک ویزا به معنی تاریخی است که میتوانند در طی مدت آن در شینگن به سر ببرند. در حالیکه تاریخ اعتبار یک ویزای شینگن فقط به معنی آن است که دارنده ویزا در طی آن حق استفاده از ویزای خود را دارد و ویزا در خارج از چهارچوب آن اعتبار ندارد. اینکه فرد مجاز است چه مدت در شینگن به سر ببرد بصورت رقم روزانه (از یک تا ۹۰ روز) جداگانه در ویزا درج شده است.

6-در چه صورت می توانم برای ویزای شینگن درخواست بدهم؟
گرفتن ویزای شینگن مثل هر ویزای دیگری شرایط خاصی را می طلبد. هر آدمی اجازه دارد برای ویزای شینگن درخواست بدهد، به شرطی که بتواند تمام مدارک مورد نیاز را به ترتیب ارائه کند و برای نگهداری از خود در طول اقامت اش در منطقه ی شینگن استطاعت مالی داشته باشد.


7-شرایط اخذ ویزای شینگن

شرایط اخذ ویزای شینگن در واقع بدان معنی است که آیا متقاضی شرایط و معیارهای لازم برای درخواست این ویزا را دارا است یا خیر. سفارت خانه هر کشور اروپایی شرایط خاص خود را برای صدور ویزا دارد اما در بسیاری از موارد شرایط اخذ ویزا در کشورهای این منطقه مشابه است.  مهمترین مواردی از شرایط متقاضی برای اخد ویزای شینگن چک می‌شود عبارتند از:

1- مدارک متقاضی

2- شرایط سنی متقاضی (سفارت‌های اروپایی در قبال افراد مجرد زیر ۳۰ سال که سابقه سفر به اروپا نداشته‌اند، سخت گیری بیشتری اعمال می‌کنند)

3- سابقه سفر متقاضی

البته این بررسی‌ها طبعا با هدف افزایش شانس متقاضی برای ویزا شدن صورت می‌گیرد و در بسیاری موارد اساسا منعی برای درخواست ویزا شینگن وجود ندارد. برای مثال متقاضی مجردی که کمتر از ۳۰ سال سن دارد و تا کنون به هیچ کشور اروپایی سفر نکرده است و از سوی دیگر مدارک مالی چندان قانع کننده‌ای نیز ارائه نداده‌است، اگرچه مشکلی برای درخواست این ویزا ندارد اما شانس ویزا شدن این درخواست بسیار پایین است. بنابراین بررسی شرایط  برای بالا بردن درصد موفقیت است.

 

 

8-مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای شینگن

مدارک مورد نیاز شاید مهمترین بخش برای درخواست این ویزا باشد، زیرا پیش از مصاحبه این مدارک شماست که معرف شما خواهد بود. به بیان دیگر همین مدارک ارائه شده توسط متقاضی سرنوشت ویزا شدن و یا ریجکت درخواست وی را تعیین می‌کند.

در پی مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای شینگن را با هم مرور می‌کنیم:

1- تکمیل فرم درخواست ویزا

2- عکس مناسب

3- شناسنامه

4- پاسپورت یا گذرنامه

5- سند ملکی ( به استثنای سفارت فرانسه برای دیگر سفارتها الزامی میباشد)

6- مدارک شغلی و کاری:

برای دانشجویان: گواهی اشتغال به تحصیل، کارت دانشجویی
اعضای هیئت علمی دانشگاه ها: اصل حکم استخدامی و فیش حقوقی دو ماه آخر به همراه گواهی اشتغال به کار
برای دانش آموزان: گواهی اشتغال به تحصیل ( برای دانش آموزانی که در سال تحصیلی سفر میکنند نامه مرخصی با تایید مدیر مدرسه الزامی میباشد.
برای صاحبان شرکت های خصوصی ( مدیر عامل، ریس هیئت مدیره، نائب رئیس هیئت مدیره، عضو هیئت مدیره و …): اصل روزنامه رسمی تاسیس شرکت و اصل روزنامه آخرین تغییرات شرکت
برای کارمندان شرکتهای خصوصی: ( گواهی اشتغال به کار خطاب به سفارت با ذکر سمت، سابقه کار، مشخصات فردی (نام و نام خانوادگی کامل، شماره پاسپورت) تاریخ شروع کار، میزان حقوق، تاریخ شروع و اتمام مرخصی + لیست بیمه از اداره تامین اجتماعی ( ارائه سابقه بیمه 1 سال قبل از سفر همراه با مهر سازمان تامین اجتماعی الزامیست ) + فیش حقوقی دوماه آخر
برای کارمندان بخش دولتی: آخرین حکم کارگزینی + فیش حقوقی دو ماه آخر به همراه مهر + گواهی اشتغال به کار
برای بازنشستگان: آخرین حکم بازنشستگی + فیش حقوقی دو ماه آخر
برای کسبه: اصل جواز / اصل کارت بازرگانی
برای پزشکان: اصل پروانه مطب + اصل کارت نظام پزشکی، پروانه دائم پزشکی
برای مهندسان: اصل پروانه مهندسی + اصل کارت نظام مهندسی ( در صورت اشتغال در شرکت، مدارک مربوط به کارمندان بخش خصوصی می بایست ارائه گردد)
برای ساختمان سازان: اصل گواهی ساختمان / اصل قراردادهای کاری / اصل پایان کار ساختمان.
برای وکلا: اصل پروانه وکالت + اصل کارت وکالت
7- پرینت گردش حساب مالی ( به لاتین و برای همه ی سفارتها 3 ماهه به استثنای اسپانیا که 6 ماهه است)

8- نامه تمکن مالی (به لاتین و حداقل به ازای هر نفر 50.000.000 تومان)

9- بلیط پرواز

10- رزرو هتل

11- بیمه مسافرتی

۸۵ یورو جهت انجام انگشت نگاری در سفارت ( کارمزد سفارت ایتالیا از 85 یورو تا 125 یورو متغیر است)

تمام مدارک باید به زبان مورد درخواست سفارت ترجمه شوند و در روز انگشت نگاری توسط متقاضی به سفارت تحویل داده شوند. قطع عکس‌ها بستگی به درخواست سفارت دارد. بجز سفارت ایتالیا (3.5 در 4.0 ) قطع عکسها از همه ی سفارتها 3.5 در 4.5 سانتی متر باشد. عکس ها باید رنگی و زمینه سفید باشند. پاسپورت متقاضی نباید کمتر از 7 ماه اعتبار داشته باشد و ارائه پاسپورت‌های قبلی نیز الزامی است. حداقل پوشش بیمه مسافرتی برای ویزای شینگن 50 هزار یورو است.

 

9-مراحل درخواست ویزای شینگن
مهمترین موضوع در مراحل درخواست ویزای شینگن، وقت سفارت است. بنابراین توصیه ما به متقاضیان محترم ویزای شینگن این است که پیش از پر کردن فرم‌های مربوطه و تکمیل مدارک برای تعیین وقت سفارت اقدام نمایند. مراحل درخواست این ویزا به شرح زیر است:
1- بررسی مدارک متقاضی توسط کارشناسان بخش ویزا باهدف تایید واجد شرایط بودن
2- پر کردن فرم‌های مربوطه
3- عقد قرارداد با هلدینگ
4- درخواست وقت سفارت توسط کارشناسان اجرایی
5- بررسی مجدد مدارک پس از ترجمه و بر طرف کردن نواقص احتمالی
6- ارسال مدارک متقاضی به سفارت توسط کارشناسان اجرایی
7- انجام انگشت نگاری توسط متقاضی

10-دریافت ویزای شینگن بصورت محدود

اعتبار ویزای شینگن فقط توسط کشور صادر کننده مشخص می‌شود و فردی که دارای ویزای محدود است فقط به آن کشور اجازه ورود دارد یا کشورهایی که در هنگام اخذ ویزا آن‌ها را ذکر کرده است. در غیر اینصورت اجازه ورود به سایر کشورهای عضو شینگن را نخواهید داشت.
برای دریافت ویزای شینگن به جز مدارکی که ذکر کردیم با توجه به نوع ویزایی که دریافت می‌کنید ممکن است مدارک دیگری هم از متقاضی دریافت شود. شایان ذکر است یکی از مدارک دریافت ویزای شینگن پرینت رزرو بلیط هواپیما است اما به شما توصیه می‌کنیم تا قبل از دریافت ویزای خود بلیط هواپیمای خود را قطعی نکنید. اگر فرد فقط برای گردش و دیدار خانواده یا دوستان خود قصد دریافت ویزا را دارد لازم است مدارکی مبتنی برای اثبات حرفش به سفارت خانه تحویل دهد.

11-مصاحبه سفارت برای ویزای شینگن

مصاحبه ویزای شینگن، در روز تعیین شده توسط سفارت و در همان زمان ارائه مدارک انجام می‌شود. این مصاحبه به زبان فارسی است و معمولا سوال‌هایی کلی در مورد خود شخص و دلایل سفر خواهد بود. سعی کنید به سوالات پاسخ‌های مختصر و کامل بدهید و به هیچ وجه حرفی به غیر از واقعیت مطرح نکنید. عکس و اثر ده انگشت مسافر هم در زمان مصاحبه برای ثبت در سیستم VIS گرفته می‌شود.

12-مدت اعتبار ویزای شینگن

مدت اعتبار ویزا حداکثر ۹۰روز برای یک دوره شش ماهه می باشد.
ویزای شینگن دو تاریخ مشخص دارد؛, یک تاریخ اعتبار ویزا و یک تعداد روزهای مجاز ویزا که حداکثر ۹۰روز است.
برای ورود به حوزه ی شینگن میبایست هر دو تاریخ اعتبار داشته باشند.
یک کد نیز برای مشخص شدن تعداد دفعات مجاز ورود متقاضی به محدوده شینگن وجود دارد که می‌تواند از یک تا بی نهایت باشد.
در صورتی که برای بار نخست است که قصد وارد شدن به حوزه شینگن را دارید , ویزای 15 روزه دریافت خواهید کرد و برای بار اول با درخواستتان مبنی بر اقامت بیش از 15 روز موافقت نخواهد شد.

13-بعد از صدور ویزا، چه مدت می توانم در منطقه ی شینگن اقامت داشته باشم؟

با توجه به نوع ویزایی که از جانب سفارت/ کنسولگری مشخص در هر یک از کشورهای عضو شینگن صادر می شود، بر اساس ماهیت سفر و دیگر مقتضیات مربوطه محدودیت های مختلفی برای هر ویزای خاص اعمال می شود. با این حال، متداول ترین نوع ویزایی که به مسافران اعطا می شود در هر دوره ی شش ماهه تا حداکثر 90 روز بعد از تاریخ ورود اعتبار دارد.
بعد از اخذ ویزای شینگن از آن به خوبی نگهداری کنید به خاطر داشته باشید که در یک کشور خارجی، گذرنامه به منزله کارت شناسایی و برگه هویت شماست و همچنین داشتن ویزای شینگن به منزله ورود قانونی شما به خاک آن کشور است که به همین دلیل باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید‌.

14-مدت زمان بررسی و تایید ویزای شینگن

مدت زمان بررسی و تایید ویزای شینگن به دو بخش تقسیم بندی می شود. بخش نخست مدت زمان بررسی مدارک پیش از ارسال به سفارت مربوطه و بخش دوم مدت زمان بررسی مدارک در سفارت مد نظر است.

1- بطور میانگین مدت زمان بررسی مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن و برطرف کردن نواقص و کاستی‌های احتمالی در مجموعه حدود ۲ هفته زمان خواهد برد.

2- مدت زمان بررسی و تایید ویزای شینگن در سفارت نیز حدودا ۳ هفته به طول خواهد انجامید.

به بیان دیگر از زمان ارسال مدارک ترجمه شده و نهایی به سفارت  انجام انگشت نگاری توسط متقاضی، حدود ۳ هفته زمان بررسی و تایید طول می‌کشد.

 

15-دلایل رد شدن ویزای شینگن

رد شدن ویزا آن هم در آستانه تعطیلات و سفر شاید بدترین خبر ممکن برای هر کسی باشد. رد شدن یا ریجکت ویزای شینگن دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد که برای هر پرونده متفاوت خواهد بود اما بدترین اتفاقی که بعد از ریجکت می‌افتد این است که متقاضی دست کم برای مدت ۶ ماه نمی‌تواند از هیچ سفارت اروپایی دیگری برای دریافت ویزای شینگن اقدام نماید.
نکته مهم در این بین این است که هیچ فرد حقیقی و حقوقی نمی‌تواند ویزا شدن درخواست شینگن را تضمین کند! تنها کاری که می‌توان انجام داد اعتماد به موسسات معتبر و با سابقه در این رابطه است تا با دقت و حساسیت بالا و با تکیه بر دانش به روز و تجربیات موجود، شانس صدور ویزا را به حداکثر برسانند.

وب سایت رسمی شینگن مهمترین دلایل رد شدن این ویزا را به شرح زیر عنوان کرده است:

1- مدارک جعلی؛ تحت هیچ شرایطی با مدارک جعلی برای ویزای شینگن اقدام نکنید چون در ۹۹ درصد مواقع درخواست شما رد خواهد شد.

2- فعالیت‌های مجرمانه در گذشته و یا در حال حاضر

3- گذرنامه مخدوش و یا آسیب دیده

4- توضیحات نا کافی در مورد دلایل سفر

5- گذرنامه نا معتبر (پاسپورتی که در زمان درخواست از اعتبار آن کمتر از ۳ ماه مانده باشد)

6- نامه مرجع نا معتبر

7- عدم ارائه هدف مشخصی از سفر

8- عدم اثبات تمکن مالی برای سفر

9- ارائه گواهی تولد و یا ازدواج نا معتبر

10- بیمه نامه نامعتبر مسافرتی

11- ناتوانی در ارائه مدارک اسکان

12- وضعیت نامطلوب ویزای شینگن؛ مواردی همچون برنامه سفر غیر منطقی می‌تواند به ریجکت ویزای شما بیانجامد.

16-پیامدهای منفی حضور غیرمجاز در حوزه ی شینگن

به هیچ عنوان نبایست بعد از انقضای ویزای شینگن یا پس از سپری شدن تعداد روزهای مجاز ویزای شینگن، در محدوده شینگن باقی ماند یا باید کشور مربوطه را ترک کرد و یا نسبت به تمدید ویزای شینگن اقدام نمود.

17-عدم تمدید ویزای شینگن چه مشکلاتی را در پی خواهد داشت

1)متقاضی در آینده برای اخذ ویزای شینگن دچار مشکلات جدی خواهد شد و شانس بسیار کمی جهت دریافت مجدد ویزای شینگن خواهد داشت.

2) در صورتی که حادثه ایی رخ دهد امکان دریافت هیچ کمکی از بیمه مسافرتی نخواهیم داشت و مجبور به پرداخت هزینه های سنگینی خواهیم شد

3) چنانچه بدون داشتن ویزای شینگن معتبری در داخل شهر مورد کنترل پلیس قرار بگیریم , به عنوان خارجی غیر قانونی بازداشت شده و زندانی شده و ضمن اخراج از کشور مربوطه تا مدت های طولانی قادر به برگشت به حوزه ی شینگن نخواهیم شد.

18-ویزای شینگن برای سفر به اروپا

داشتن ویزای شینگن برای سفر به اروپا یکی از ملزومات سفر است. در صورتی که میخواهید به اروپا سفر کنید و یا در تور اروپا شرکت کنید, هرچه زودتر برای گرفتن ویزای شینگن اقدام کنید.
اروپا از نظر ویزا گرفتن برای ایرانی ها به سه منطقه بریتانیا، منطقه شینگن(آلمان، اتریش، اسپانیا، ایسلند، ایتالیا، بلژیک، پرتغال، دانمارک، سوئد، فرانسه، فنلاند، لوکزامبورگ، نروژ، هلند ، یونان) و کشورهای اتحادیه و اروپا شرقی تقسیم می شود. گرفتن ویزای بریتانیا با پاسپورت ایرانی نسبتا ساده است فقط کافی است بتوانید ثابت کنید قدرت پرداخت هزینه های سفر و قصد برگشت به ایران را دارید. در صورتی که دعوت نامه از کسی در انگلیس داشته باشید خود به خود فرد دعوت کننده تعهد برگشت شما به ایران را به عهده می گیرد .


19-دانلود فرم‌های درخواست ویزای شینگن

یکی از اولین و مهمترین مدارک لازم برای دریافت ویزای شینگن، پر کردن فرم‌های درخواست ویزا است. جهت دانلود به آدرس فرم درخواست ویزای شینگن مراجعه فرمایید.

 

20-هزینه ویزای شینگن

هنگام درخواست ویزا، هر یک از درخواست کنندگان ملزم به پرداخت هزینه ی غیرقابل استرداد برای ویزا هستند. هزینه ویزای شینگن بسته به نوع ویزا، سن درخواست کننده و برخی موارد دیگر متفاوت است. توجه داشته باشید که هزینه ها ویزا همواره بر اساس سیاستهای مختلف میتواند دستخوش تغییرات گردد.

هزینه ویزای شینگن به طور معمول (به یورو)

  • ویزای ترانزیت فرودگاهی 60.00 یورو
  • ویزا برای اقامت کوتاه، کم تر از 90 روز 60.00 یورو
  • ویزا برای اقامت طولانی، بیش از 90 روز 99.00 یورو

 

 

نظرات کاربران

از درج نظرات توهین آمیز و یا حاوی لینک های تبلیغاتی جلوگیری خواهد شد. از ارسال لینک در مطالب ارسالی خودداری فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *