سفرنامه

بایدها و نبایدهای سفر در سال ۲۰۲۰

به بارسلونا و بالی سفر نکنید!!، به بوسنی و ترکیه بروید

بایدها و نبایدهای سفر در سال ۲۰۲۰

 

فهرست‌های باید و نباید سفر در سال ۲۰۲۰ منتشر شده است.

با رسیدن به روزهای پایانی سال ۲۰۱۹، فهرست‌های مختلفی از مناطقی که سال میلادی بعدی باید و نباید به آن سفر کرد، منتشر شده است، فهرستی که شنیدن برخی از اسامی در آن احتمالا شما را متعجب می‌کند. در سفرنامه امروز ما را در خصوص باید ها و نباید های سفر در سال 2020 همراهی نمایید.

تا حالا اسم گوبکلی‌تپه را شنیده‌اید؟ گوبکلی‌تپه(göbeklitepe)، نام منطقه‌ای باستانی ناآشنا در ترکیه است، که حتی ایرانی‌هایی که به این کشور زیاد سفر می‌کنند از آن شناخت زیادی ندارند، اما اسم این منطقه در فهرست مناطقی که باید به آن سفر کنید آمده است. قطعا اسم بارسلونا را شنیده‌اید، شهری که شاید رویای سفر به آن را داشته باشید، این شهر در فهرست مناطقی که نباید به آن سفر کنید قرار دارد.

چهار منطقه‌ای که سال ۲۰۲۰ باید به آن سفر کنید

وبسایت نشنال جیوگرافیک، چند روز پیش فهرست بهترین مناطقی که در سال ۲۰۲۰ باید به آن سفر کنید را آورده است، مناطقی که شاید به دلایل مختلف مثل دلایل مالی شاید نتوانید به آن‌ها سفر کنید، اما آشنایی با آن‌ها برای شما جالب باشد. این فهرست توسط تیم سردبیری بخش گردشکری نشنال جئوگرافیک منتشر شده است، فهرستی که در آن نام مناطق متفاوتی به چشم می‌خورد:

*موستار؛ بوسنی هرزگووین

چرا برویم؟ جشن گرفتن ۲۵ سال صلح

مشخصات؛ موستار یکی از شهرهای بوسنی و هرزگووین و بزرگترین و مهمترین شهر در ناحیهٔ هرزگووین است، بخش زیادی از این شهر در دوره‌ی جنگ بوسنی نابود شد. اما حالا ۲۵ سال از جنگ گذشته است و بسیاری از ساختمان‌های باستانی این شهر دوباره احداث شده‌اند. به همین دلیل شاید بیست و پنجمین سالگرد صلح بوسنی، بهترین زمان برای سفر به این شهر باشد.

ابوسمبل؛ مصر

چرا برویم؟ با رامسس دوم از یک برخورد ساکت لذت ببرید

مشخصات؛ ابو سمبل، معبدی است که توسط رامسس دوم میان سال‌های ۱۲۷۹–۱۲۱۳ پیش از میلاد در روستای نوبه در جنوب مصر ساخته شده است و هم اکنون در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. در دوره‌ای که بعد از بهار عربی گردشگری در مصر به شدت پسرفت کرده است، این معبد هنوز یکی از جذاب‌ترین میراث‌های باستانی است که باید از آن دیدار کنید، دانشمندان این معبد را در سال ۱۸۶۰ کشف کردند و افراد کمی این شانس را داشتند تا از آن بازدید کنند، پس اگر این شانس به شما روی آورد، از وقتتان لذت ببرید.

*فورت کوچی؛ هند

چرا برویم؟ کارهای هنری جدید را کشف کنید

مشخصات؛ فورت کوشی نام ساحل شهر کوشی در هندوستان است که برای مدتی مستعمره پرتغال بود و حالا به علت موج‌های هنری مختلفی که در آن ایجاد شده در حال محبوب شدن برای گردشگران است. این ساحل که در سال ۱۵۰۰ میلادی توسط پرتغال کشف شده بود در سال‌های اخیر میزبان برنامه‌های هنری بزرگی بوده است، برنامه‌هایی که در سال ۲۰۲۰ هم اجرایی می‌شوند.

گوبکلی تپه؛ ترکیه

چرا برویم؟  تغییرات دوره‌های مختلف زندگی بشر را قدیمی‌ترین مجموعه معابد تاریخ را اینجا احساس کنید.

مشخصات؛ این مجموعه‌ای از معباد که بیش از ۱۱ هزار سال پیش ساخته شده بود و تازه در اواخر قرن بیستم کشف شد، داستان عجیبی دارد. باستان‌شناس‌ها می‌گویند اینجا در دوره‌ی باستان اینجا محل جمع شدن شکارچی‌ها بوده است و آرام آرام به محل یک جا نشینی و ایجاد کشاورزی تبدیل شده است.

سه منطقه‌ای که نباید به آن سفر کنید!!!

سایت گردشگری فودور هم لیست مناطقی که در سال میلادی  بعدی نباید به آن سفر کرد را منتشر کرد، شهرهایی که  حقیقتا دیدن اسمشان در این فهرست بسیار عجیب است.

*بارسلونا؛ اسپانیا

بارسلونا شهر رویایی سفر بسیاری از افراد است، اما برای سال ۲۰۲۰ این رویا پر شده است. روش‌های آنلاین سفر کردن باعث شده است تا دیگر به نوعی ظرفیت گردشگری این شهر تکمیل شود و کار به جایی رسیده است که شهرداری این شهر به دنبال راهی برای افزایش ظرفیت گردشگری این شهر باشد. به همین دلیل فودور پیشنهاد می‌کند که به دلیل نبود زمان و مکان به بارسلونا سفر نکنید.

*بالی؛ اندونزی

شهری که برای گردشگران به عنوان بهشت شناخته می‌شد، چند سالی است با گردشگران زیادی روبرو شده است و همین موضوع پیامدهای زیادی برای آن داشته است و دیگر سواحل بالی  به شدت آلوده هستند. شرایط به جایی رسیده است که دولت اندونزی  در سال ۲۰۱۷ شرایط اضطراری اعلام کرد. به همین دلیل شاید در سال ۲۰۲۰ آن بهشتی که انتظارش را داشتید، نباشد.

ماترهورن؛ سوییس

اگر کوه نورد باشید، قطعا یکی از آرزوهای شما کوه‌نوردی در این در رشته‌ کوه‌های آلپس باشد، اما گرمایش جهانی و تغییراقلیم این رویای شما را به رویای مرگباری تبدیل کرده است. در دو سال اخیر ۱۱ نفر در این کوه جان خود را از دست دادند، دانشمندان می‌گویند گرمایش جهانی در به وجود آمدن این شرایط در ماتهورن بی‌تاثیر نبوده است.

منبع: اینترنت

در همین رابطه بخوانید:

ده کشور برتر برای سفر در سال 2020

21 مقصد گردشگری به یاد ماندنی

نظرات کاربران

از درج نظرات توهین آمیز و یا حاوی لینک های تبلیغاتی جلوگیری خواهد شد. از ارسال لینک در مطالب ارسالی خودداری فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *