سفرنامه

چرا هر گردشگری در سال 2020 باید از خدمات یک آژانس مسافرتی استفاده کند؟

اینکه برخی قبل از برنامه ریزی برای یک سفر از خود بپرسنذ که  “چه لزومی دارد که که  مردم از دفاتر آژانس مسافرتی و گردشگری استفاده کنند؟” شاید یک پرسش عادی بنظر برسد.بسیاری از مسافران بر این عقیده هستند که انتخاب خدمات سفر از طریق یک دفتر گردشگری هیچ فایده ای ندارد و برخی نیز معتقدند که جستجو در مورد سفر بصورت آنلاین از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل گزینه ای مناسب تر میباشد.

اما حقیقت ماجرا چیز دیگری است.آژانس های مسافرتی موسساتی هستند که مشاوران ,کارگزاران و نمایندگان ماهر و آموزش دیده ای دارند که میتوانند به شما برای برنامه ریزی در تمام طول سفر کمک کنند و مراقب تمامی جنبه ها  موارد مختلفی در سفر هستند که ممکن است از ابتدا به ذهن شما خطور هم نکرده باشد.

چرا هر گردشگری در سال 2020 باید از یک آژانس مسافرتی استفاده کند؟

دفاتر خدمات مسافرتی, بعنوان مثال دفتر خدمات مسافرتی کارامل(Caramel) درایالت ایندیانا مجموعه ای مناسب از زیرساختها و نرم افزارهای برنامه ریزی سفر را به شما ارائه میدهد. آنها  اطلاع کامل از نحوه بدست آوردن جزئیات دقیقی از خدمات مورد نیاز مسافران را  داشته و میدانند که چگونه  با ارائه دهندگان این خدمات  وارد تعامل شوند.

 مواردی همچون زمان پروازی مناسب با بهترین قیمت,رزرو هتل و اطمینان از وجود جای خالی,ترانسفر و گشت شهری؛ به این ترتیب شما میتوانید  با روش های مختلفی در بسیاری از هزینه ها مثل خرید بلیط های پرواز گرانقیمت ویا هزینه های گزاف رزرو اتاق در هتل ها پس انداز کرده باشید.

در اینجا برخی دلایل در خصوص ضرورت استفاده از خدمات یک آژانس مسافرتی برای داشتن یک سفر لذت بخش را بیان نموده ایم:

1-در وقت و زمان صرفه جویی میکنید

فرض کنید که شما در حال برنامه ریزی یک سفر برای تعطیلات طولانی مدت پیش رو هستید. در این سفر شما  میبایست از مقصد نخست سفر به جایی دیگر نقل مکان کرده و هتل خود را عوض کنید و مجبور به استفاده از وسایط نقلیه مختلف و شیوه های مختلف حمل و نقل میباشید و یا برای گشت و گذار و دیدن جاذبه های اطراف میخواهید یک وسیله حمل اجاره نمایید.در کنار اینها جستجو برای یافتن رستورانهای با کیفیت و قیمت مناسب و برنامه ریزی برای خرید بلیط سفر را هم اضافه کنید.

چرا هر گردشگری در سال 2020 باید از یک آژانس مسافرتی استفاده کند؟

برای برنامه ریزی جهت انجام این امور و همچنین مقایسه قیمتها باید به تعداد زیادی از وبسایتها مراجعه کرده و یا مدت زمان زیادی را بطور تلفنی با آنها صحبت کنید.بطور کلی شما حداقل باید از شش الی هفت سایت مختلف بازدید کرده و مجدادا به  اطلاعات  و داده های جستجو شده خود مراجعه نمایید.

 بددترین قسمت ماجرا اینجاست که با وجود این همه بررسی و برنامه ریزی دقیق نهایتا شما بهترین و مقرون به صرفه ترین نتیجه دلخواه خود را بدست نمی آورید.

یکی از مشکلات احتمالی ممکن است این باشد که شما  در جستجوی  یک پرواز مناسب برای زمان مد نظر خود هستید در حالیکه پیشنهاد هتل مناسبی در همان زمان وجود ندارد و یا برعکس. برنامه ریزی سفر از طریق آژانسهای مسافرتی باعث میشود که شما از شر خیلی از دردسرهایی از این دست خلاص شده و در وقت خودتان صرفه جویی کنید.

2-در پول خود صرفه جویی میکنید.

علی رغم مشکلات گفته شده بزرگترین دلیل برای اینکه مردم خودشان  شخصا پیگیر انجام امور مربوط به سفرشان میشوند این است که فکر میکنند که دارند پول الکی به دفتر خدمات مسافرتی میدهند.در حالیکه رزرو تور و سفر از طریق آژانس مسافرتی صرفه جویی بیشتری را برایتان در پی خواهد داشت.

بسیاری از دفاتر خدمات گردشگری کمسیون خود را از مستقیما از ارائه دهندگان اصلی خدمات دریافت میکنند. در حالیکه برخی از دفاتر ممکن است هزینه هایی  خیلی جزئی برای برنامه ریزی سفر دریافت کنند آژانسهای دیگر هیچ هزینه ای در این خصوص مطالبه نمیکنند.

افزون براین آژانسهای مسافرتی بدلیل ارتباطات دائمی و مستمری که با شرکا و طرفهای معامله خود مثل هتل ها و شرکتهای هواپیمایی و …دارند همواره از طرحهای تشویقی و تخفیفات آنها اطلاع کامل دارند.

بعبارتی در وهله نخست  معمولا  این آژانسهای مسافرتی هستند که در جریان این طرحها و تخفیفات قرار میگیرند  یعنی مواردی که شما خودتان به تنهایی نمیتوانید با جستجو آنها را  بیابید.پس از این طریق میتوانید در هزینه های مالی خود صرفه جویی کنید.

3-شما با  نظرات کارشناسی صادقانه ای مواجه میشوید.

دفاتر مسافرتی برای سالهای طولانی در این صنعت مشغول هستند.آنها در این زمینه آموزش دیده و طی سالهای متمادی دوره های آموزشی ضمن خدمت مختلفی را گذارنده و دارای گواهینامه های صلاحیتی متعددی بوده و بازخوردهای مختلفی  نیز از حرفه تخصصی خود دریافت داشته اند.

این دفاتر بر اساس نیاز شغلی خود مجبورند که به نقاط مختلفی در سراسر جهان سفر کرده و قراردادهایشان را با طرفهای فیمابین تحکیم بخشیده و یا تقویت نمایند.

چرا هر گردشگری در سال 2020 باید از یک آژانس مسافرتی استفاده کند؟

دفاتر مسافرتی معمولا نهایت تلاش خود را در بیان و انتقال ارزش تجربیاتشان به شما انجام میدهند. آنها بخوبی میدانند که یک پیشنهاد اشتباه و غیر واقعی باعث میشود که مشتریان به سمت دیگر رقبا رفته و  بنابرین صادقانه به شما خواهند گفت که این سفر واقعا ارزش شما را خواهد داشت یا خیر؟

4- شما در تمام طول سفر فقط با یکجا در تماس هستید

زمانیکه شما برای سفرتان از طریق یک آژانس مسافرتی برنامه ریزی میکنید در تمام مراحل تصمیم گیری و برنامه ریزی سفر تنها با یک نقطه یا مرکز در تماس هستید.آنها حتی در طول سفر نیز تنها مرجع تماس شما هستند بدین معنی که شما در صورت هرگونه درخواستی باید با مرکز خدمات مشتریان آن دفتر تماس بگیرید و شما تنها با یک شماره تماس میگیرید.

نماینده آژانس مسافرتی شما ، که به شما در برنامه ریزی سفرتان کمک کرده است ، معمولاً کسی است که هر زمان که لازم باشد و  با آنها تماس بگیرید به شما کمک خواهد کرد.

چرا هر گردشگری در سال 2020 باید از یک آژانس مسافرتی استفاده کند؟

 کلام آخر

موارد فوق بعداز متدوال ترین دلایلی میباشند که ضرورت وجود آژانسهای مسافرتی بمنظور برنامه ریزی جهت استفاده لذت بخش از تعطیلات بلند مدت شما  در سال 2020 و سالهای از آن را بیان میکند.

دفاتر گردشگری و مسافرتی در برنامه ریزی سفر برای شما با تکیه بر تجربه و تخصص خود و با استفاده از بروزترین نرم افزارهای حرفه ای شما را در جریان آخرین تخفیفات هتلها و طرح های تشویقی و تخفیفی شرکتهای هواپیمایی قرار داده و به این طریق باعث صرفه جویی مالی  در برنامه سفر شما شوند. 

منبع: youramazingplaces

نظرات کاربران

از درج نظرات توهین آمیز و یا حاوی لینک های تبلیغاتی جلوگیری خواهد شد. از ارسال لینک در مطالب ارسالی خودداری فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. علیرضا گفت:

    با این وضعیت کرونا آژانس های مسافرتی که همشون نابود شدن و به فنا رفتن.